Product was successfully added to your shopping cart.
0item(s)

Jūsų krepšelis tuščias.

Didėjantis

7 Prekė (s)

Šių metų sausio 27 – vasario 1 dienomis Niurnberge vyko kasmetinė pasaulinė  žaislų paroda. Dalyvių šioje parodoje buvo 2851 iš 66 šalių, o parodos plotas siekia 170 000 kvadratinių metrų.  Šiais metais parodą aplankė daugiau nei 70 000 žmonių iš 125 šalių.

Pati paroda man priminė suaugusiųjų žaidimo aikštelę. Dideli dėdės ir tetos žaidžia rimtus žaidimus. Žinoma, kaip ir bet koks verslas, žaislai taip pat turi savo virtuvę. Smulkūs ir maži iš paskutiniųjų siekia būti originalūs, stengiasi sukurti kažką tokio, ko niekas kitas neturi (reikia pasakyti, kad buvo ir tokių graudžių atvejų... Taip ir norėjosi kai kuriems pasakyti: prašau, nereikia to kurti, su tuo žaisti negali ne tik vaikas, bet ir suaugęs,... bet kartais atrodo, jog yra žmonių, kurie kuria ne kitiems, o sau). Tačiau dauguma smulkiųjų yra tikrai geras pavyzdys, kaip galima sukurti kokybiškus, originalius žaislus už priimtiną kainą.

Visai kita istorija yra apie uždarąją salę Nr.12. Tai – erdvė, į kurią patekti gali ne kiekvienas. Tai – didžiųjų gamintojų vieta, tokių kaip Hasbro, Lego, SIM, Berchet ir kitų. Buvau ten viduje. Turiu pasakyti, jog šaunu, jog tos įmonės prižiūri kokybę, jų pakuotės nepriekaištingos (nes jie turi pinigų tikrai geriems „reklamistams“), jie gali sau leisti žaislų linijas ir kurti žaislų madas, tačiau man šiek tiek liūdna. Jų kainos dažnai yra sukeltos, o originalumo joms tikrai trūksta. Suprantu, jog kam verstis iš kailio, kai ir taip perka, tačiau sielos tame mažai. O juk kalbame apie savo vaikus... Na, man kaip mamai, norisi tos sielos nors tu ką.

Turiu pasakyti, jog ši paroda – tai ne tik verslo mainų arena, kiekvienais metais parodoje pristatomos naujovės ir pateikiamas žaislų rinkos tendencijos, bei yra skiriami apdovanojimai keturiose kategorijose.  Kategorijos skirstomos pagal vaikų amžių:

-          0 – 2 metų  (kūdikiai)

-          3 – 5 metų (darželinukai)

-          6 – 10 metų (mokyklinukai)

-          Nuo 11 metų (paaugliai ir žaislai šeimai)

Apdovanojimai skirti:

Pirmos kategorijos laimėtojas  – Globber 5 in 1, GLOBBER TEMPLAR

 paspirtukas Globber

 Antros kategorijos laimėtojas – Junior Kit, Revell

 Junior Kit

Trečios kategorijos laimėtojas – Bunch O Balloons, ZURU

 Bunch O Balloons 

Ketvirtos kategorijos laimėtojas –, KOSMOS Verlag

 KosmoBits

Kaip matome iš laimėtojų, vis svarbesnę vietą užima žaislai, kurie pagal savo struktūrą ir veiklos pobūdį yra artimi suaugusiųjų veiklai.  Transportas bendrai  užima labai didelę dalį šiuolaikinio žmogaus gyvenime, jau vis mažiau yra šeimų, kurios neturi automobilio, vis labiau tampa populiaru važinėtis dviračiu, įrenginėjami dviračių takai ir organizuojami velomaratonai, vis daugiau žmonių užsienyje renkasi miesto senamiesčius apžiūrėti segway elektriniais riedžiais, o paauglių tarpe populiaru riedlentės. Taigi visai nenuostabu, kad tarp nugalėtojų yra ir paspirtukas. Reikia paminėti, jog ir pačioje parodoje buvo begalė gamintojų, kurie pristatė paspirtukus, dviratukus ar elektrines riedlentes.

Antros ir ketvirtos kategorijos laimėtojai yra kažkuria prasme panašūs. Ir vienas, ir kitas yra kūrybinis, t.y. pats žaidimas yra sukonstruoti žaislą. Vaikas tampa kūrėju. Žinoma, skiriasi vaiko amžius, tačiau paskirtis ta pati. Tai rodo, kad vis populiaresni  yra žaislai, kurie primena suaugusiųjų profesijas – konstruktorius, inžinierius, IT technologijų specialistas. Labai išsitrynė riba tarp to, kas yra mergaitiškas ar berniukiškas žaislas. Kokios specialybės, mūsų įsivaizdavimu, buvo moteriškos ar vyriškos. Tai puikiai iliustruoja ne tik žaislai – laimėtojai, bet ir tie, kurie buvo tarp nominantų. Išskirtinai „mergaitiško“ žaislo tarp nominantų iš viso nebuvo.

Trečios kategorijos laimėtojas mane nustebino. Tai lyg duoklė mūsų pačių vaikystei. Sakau nustebino ne iš blogos pusės, tiesiog tarp nominantų buvo žaislas 3D Magic 3D Maker, Irwin Toy, kuris, maniau bus tarp laimėtojų. Kodėl? Nes šiuo metu labai populiaru 3D spausdintuvai, vis daugiau apie tai kalbame ir vis daugiau atsiranda tokių, kurie 3D spausdintuvu pagamintus daiktus parduoda kaip išskirtinį gaminį. O čia – laimėjo vandens žaislas. Anksčiau patys paimdavome balioną, pripildavom vandens, užrišdavom ir mėtydavome vienas į kitą, o čia – kokių 20 balioniukų sujungtų į vieną, užsisuka ant vandens čiaupo ir jie vienu metu visi prisipildo. Dar viena naujovė – jų nebereikia rišti, tik nuimi nuo vamzdelio ir jau gali žaisti vandens mūšį. Ne veltui sako, genealu – tai, kas paprasta. Šis apdovanojimas man pačiai labai nostalgiškas.

Na, pabaigai, noriu pasidžiaugti, jog ši paroda yra gerų emocijų užtaisas. Kai dirbi šiame versle, norisi, jog žaislai neštų džiaugsmų, kad būtų kūrybiški ir kokybiški, kad vaikas jaustųsi laimingas. Labai tikimės, kad greitai pristatysime naujų žaislų Jūsų vaikams, kurie nuspalvins vaikystę.

Rinkdamiesi naujus gamintojus stengiamės, kad gamintojai turėtų filosofiją, kad jų kuriami žaislai turėtų ne tik formą, bet ir sielą. Nes tik taip, aš manau, galima kurti gražesnę ateitį.

2016 kov. 2 15:17:16 By Laura Apie žaislus,
Pristatysime iki Kalėdų užsakymus, pateiktus iki:

Lietuvoje, pateiktus iki gruodžio 22 d. 12 val.,
Vilniuje, pateiktus iki gruodžio 23 d. 12 val.
2015 gruod. 21 10:35:51 By Kęstutis Apie žaislus,

 

Sėdžiu, žiūriu į savo vaikus, kurie rašo Kalėdų Seneliui laišką, ir laikas tarsi sustoja. Klijuoja kažką iškirpę iš reklaminių žurnalų, prašo, prisiekinėja, jog buvo geri, klausė mūsų, tėvų, visus metus, kad jeigu kažko ir "pridirbo", tai tikrai tikrai pasitaisys kitais metais. O aš žiūriu ir šypsausi... Suprantu, kad turbūt bus dar labiau išdykę, ir sudaužys ne vieną vazą, kurią būtinai reikėjo paduoti, kai merkėme pačių kieme išaugintas gėles, ir dar ne kartą padės kepti sausainius ir paliks apsnigtą visą mano virtuvę, ir dar daug kartų padės ravėti piktžoles su mano prieskonių daigeliais...bet ką pasakyti...juk padeda. Kambaryje dega židinys ir tokia stebuklinga atmosfera tvyro, kad bijau net pajudėti, girdžiu kaip traška malkos degdamos ir suprantu, kad už lango vis šalčiau ir tamsiau vakarais, o vaikams, atrodo, nuo to tik geriau, nes jie jau jaučia, kad artėja stebuklingas laikas, kai puošime eglutę, uždegsime girliandas, kepsime imbierinius sausainius, kad kartu sėsime už stalo visi pasipuošę ir jie šv.Kalėdų rytą, palikę sausainių ir pieno, gaus išsvajotų dovanų. Sėdžiu ir suprantu, jie tiki stebuklais, tai kodėl jais negalime patikėti ir mes. Mano stebuklai - jie - mano vaikai...Todėl imu popieriaus lapą ir kartu su savo vaikais rašau laišką, spalvinu, žadu būti geresnė ir prašau tik vieno stebuklo - laimės savo vaikams. Šiltų ir stebuklingų švenčių Jums visiems ir Jūsų vaikams.

 

 

 

2015 lapkr. 19 19:40:20 By Laura Apie žaislus,
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras non placerat mi…Read More
2014 rugp. 6 05:23:00 By Roberto Fashio, Dresses, Apie žaislus, Accessories, Haircuts & hairstyles,
Euismod atras vulputate iltricies etri elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent…Read More
2014 liep. 17 05:21:00 By Admin Fashion, Shoes, Make-up & beauty, Accessories, Fashion trends,
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras non placerat mi…Read More
2014 birž. 25 04:53:00 By Martin Fashion, Bags, Accessories, Fashion trends, Haircuts & hairstyles,
Welcome to Porto Magento. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!Read More
2014 saus. 15 19:45:00 By Dmitry Clothing, Blog, Photography, Women, Apie žaislus, Make-up & beauty, Accessories,
Didėjantis

7 Prekė (s)